Przejdź do głównej zawartości

Piękno tkwi w środku
Prawdą jest, że ładni ludzie mają w życiu łatwiej. Niestety, ale trzeba się z tym pogodzić. Nie mówię tutaj tylko o oczywistym fakcie, iż łatwiej im znaleźć partnera życiowego, ale generalnie szybciej nawiązują znajomości, ludzie bardziej do nich lgną, mają łatwiej w pracy. Ładni ludzie są traktowani inaczej, lepiej. Bardzo często od razu przypisujemy im pozytywne cechy, takie jak inteligencja, otwartość, bycie miłym. Jak wiemy, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a ludzie piękni mają po prostu na starcie łatwiej. Nie wiem czy słyszeliście o taki pojęciu w psychologii jak ,,efekt aureoli’’. Oznacza on tendencję do automatycznego, pozytywnego lub negatywnego przypisywania cech osobowościowych na podstawie pierwszego wrażenia.  A jeżeli pierwsze wrażenie rodzi się po 12 sekundach, to oczywistym jest, kto ma przewagę. 

Z moich obserwacji wynika, że ładne koleżanki mają lepiej, że nie muszą się tak napracować (szczególnie na starcie – bo z czasem jest to weryfikowane) niźli brzydsze jednostki. Oczywiście zaznaczam, że nie można przylepiać do ładnych łatki ,,głupi’’, co niestety też często występuje. Wygląd nie oznacza, kto jaką jest osobą. Może być ktoś brzydki i głupi, albo ładny i inteligentny. Jak widać natura nie jest sprawiedliwa i niektórzy mają wszystko. 


Jednakże można nauczyć się być pięknym. Czyli po prostu nauczyć się być tak pewnym siebie, że wszyscy wokół nie będą mieli wątpliwości, że jesteś atrakcyjna i piękna. Nawet, jeżeli nie jesteś klasyczną pięknością, możesz wiele zrobić, by tak być postrzeganą. Tak jak wspomniałam wyżej, kluczem do sukcesu jest pewność siebie, na którą składa się, m.in., charyzma, otwartość na innych ludzi i umiejętności społeczne (jak chociażby prowadzenie rozmowy z każdym), seksapil, inteligencja, ciekawość i chęć poznawania nowych rzeczy. Warto też zadbać z zewnątrz o to, co możemy, czyli być zadbanym, odpowiednio ubranym. To wszystko i po prostu świadomość, ze jestem wartościową, piękną osobą sprawi, że będziesz tak traktowana. Naprawdę, nie musisz wyglądać jak modelka, żeby być tak traktowana. Również widziałam osoby, które niby wyglądały niepozornie, lecz miały w sobie taką siłę, taką pewność siebie, że od razu zjednywały sobie innych. 


Ostatnio do kin wszedł film ,,Jestem taka piękna’’, który genialnie to wszystko obrazuje. Bohaterka miała mały wypadek w wyniku którego uderzyła się w głowę i od tego momentu wydawało jej się, że jest mega piękna i wygląda jak modelka. Jej zachowanie zmieniło się o 180 stopni – tak jak i podejście innych do niej. Naprawdę była traktowana tak, jak gdyby miała zjawiskową aparycję, chociaż jedyne co się zmieniło, to jej zachowanie i stosunek do samej siebie! Zdecydowanie polecam obejrzeć. :)

Komentarze

 1. przymierzam się do obejrzenia. Podobno jest super

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post, masz całkowitą rację. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie piękno to sposób w jaki patrzymy na siebie. Prawdziwe piękno wydobywa się z zewnątrz. Z tego, jak traktujemy innych, jak patrzymy, jak wyrażamy swoje emocje, jak wysławiamy się. Piękno wydobywa się z naszych oczu, ze sposobu w jaki śmiejemy się i traktujemy siebie same. Piękno ma wiele wspólnego z pewnością siebie.
  Film z przyjemnością obejrzę ! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisane i całkowicie się zgadzam, że tak naprawdę piękno wynika właśnie z tego, jak patrzymy na siebie, a co za tym idzie - jak również patrzymy na innych i jak się zachowujemy :)

   Usuń
 4. zaintrygowalas mnie tym filmem :) musze ogladnac

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Niższy wiek emerytalny, a zmiana płci – orzecznictwo

Prawie optymistycznie

Zdecydowanie nie jestem optymistką, chociaż mimo to staram się szukać jasnych stron w życiu. Blog będzie o wszystkim, co mnie interesuje bądź dopiero zainteresuje - a jest tego sporo. Będąc na pierwszym roku aplikacji radcowskiej teoretycznie nie mam za wiele wolnego czasu, jednakże u mnie sprawdza się zasada, iż im więcej mam obowiązków, tym więcej wolnego czasu wygospodaruję. 
Tak więc wpisy będą różnorodne -  poczynając od swoich przemyśleń, motywacji, co będzie sprowadzać się do tekstów psychologicznych, trochę o ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu, trochę o nauce,  poprzez podróże, a kończąc na prawie. 
Mam nadzieję, że zawitasz tutaj na dłużej i znajdziesz coś dla siebie interesującego.

Nic nigdy nie jest czarno-białe, czyli dlaczego warto powstrzymać się od oceniania