Przejdź do głównej zawartości

Pasja - dlaczego jest taka ważna, pierwsze kroki w celu odnalezienia pasji
Pasja. Dla mnie to coś, co nadaje całemu twojemu życiu sens, chęć do rozwijania się. Gdy masz pasję, jesteś szczęśliwszy, masz więcej energii, jesteś bardziej zmotywowany do innych rzeczy. Nawet jeżeli masz gorszy czas w życiu zawodowym czy prywatnym, to mimo tego to właśnie ona potrafi podtrzymać cię na duchu. 
Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak odnaleźć w życiu swoją pasję? Jak znaleźć nowe zainteresowania? Z mojej analizy, przemyśleń i doświadczenia stwierdzam, że pierwsze, co trzeba zrobić, to wyjść ze swojej strefy komfortu. Jeżeli ciągle robimy to samo i nie chcemy próbować nowych rzeczy, to nie możemy wymagać, że w naszym życiu coś się cudownie zmieni, a pasja sama zapuka do drzwi. Weź głęboki oddech, policz do trzech – i zacznij działać! Przestań się bać, że coś może nie wyjść, że to jednak nie będzie to. Najgorsze co możesz zrobić, to nie próbować i zamknąć się w swojej skorupie. 

Przechodząc do rzeczy, co zrobić, by znaleźć ,,to coś’’, co będzie twoim źródłem energii i inspiracji? Może zacznij od spisania wszystkich marzeń, które przychodzą ci do głowy. Czym się interesowałeś kiedyś, co byś chciał wiedzieć, co cię nurtuje? Możesz poszukać też inspiracji w internecie, na przykład na blogach innych osób. Przejrzyj wydarzenia z twojego miasta – może warto wybrać się na jakiś koncert, wystawę, spotkanie? Porozmawiaj na ten temat ze swoimi znajomymi. Czytaj, szukaj, chodź, oglądaj.
Jak widać, pasję można znaleźć wszędzie, jedynym problemem jest to, że z tego nie korzystasz. Wiem, że najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Mnie blokuje mój introwertyczny charakter oraz perfekcjonizm. Boję się iść gdzieś, gdzie nikogo nie znam, gdzie ktoś może mnie oceniać. Boję się porażek i tego, że i tak nie będę w niczym najlepsza, więc często wychodzę z założenia, że po prostu lepiej jest nie próbować. I to jest błąd! W ten sposób traci się ogromne możliwości, a życie przypomina marną egzystencję. W taki sposób krzywdzisz tylko i wyłącznie siebie. 
Wyżej pokrótce wymieniłam zalety posiadania pasji. Myślę, że rzutuje ona na wszystkie aspekty twojego życia. Na pracę – możesz zabłysnąć jakąś inną dziedziną. Stajesz się bardziej otwarty na nowinki. Masz możliwość poznania nowe osoby. I dzięki niej także i ty się zmieniasz i lepiej poznajesz siebie samego. 

Tak więc próbuj i szukaj. Pasja to coś pięknego i zachęcam cię, abyś od dzisiaj również zaczął jej poszukiwać. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Niższy wiek emerytalny, a zmiana płci – orzecznictwo

Prawie optymistycznie

Zdecydowanie nie jestem optymistką, chociaż mimo to staram się szukać jasnych stron w życiu. Blog będzie o wszystkim, co mnie interesuje bądź dopiero zainteresuje - a jest tego sporo. Będąc na pierwszym roku aplikacji radcowskiej teoretycznie nie mam za wiele wolnego czasu, jednakże u mnie sprawdza się zasada, iż im więcej mam obowiązków, tym więcej wolnego czasu wygospodaruję. 
Tak więc wpisy będą różnorodne -  poczynając od swoich przemyśleń, motywacji, co będzie sprowadzać się do tekstów psychologicznych, trochę o ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu, trochę o nauce,  poprzez podróże, a kończąc na prawie. 
Mam nadzieję, że zawitasz tutaj na dłużej i znajdziesz coś dla siebie interesującego.

Nic nigdy nie jest czarno-białe, czyli dlaczego warto powstrzymać się od oceniania